Kablosuz şarj teknolojisi artık Apple için hayal değil!

UBeam adı verilen kablosuz elektrik akımı aktarılmasında yeni dönem başlıyor.

Kablosuz şarj teknolojisi artık Apple için hayal değil!

Kablosuz elektrik aktarımı ile ilgili dünyanın en önde şirketlerinden biri olan UBeam, Meredith Perry tarafından kurulmuştur. Çalışmalarına uzun zamandır devam eden şirket özellikle kablosuz elektrik aktarımı konusunda büyük bir yol katetmiştir. Meredith Perry'in önderliğinde çalışan UBeam ekibinin "kablosuz elektrik aktarımı projesi" günden güne gelişti ve yayınlanan görsellere göre artık son haline kavuştu.

1407760092_image-ubeam.jpg

Yayınlanan görsele göre artık sadece bir pad yardımıyla kablosuz elektrik teknolojisini cihazlara aktarmak mümkün oluyor. Bu teknolojinin nereden nereye geldiğini anlamanız için 2011 yılında yayımlanan ve ilk kjablosuz elektrik aktarımını sağlayan cihazı yakından görmelisiniz. Meredith Perry önderliğinde 2011 yılında UBeam kablosuz elektrik aktarım projesi bakın bu şekilde çalışıyordu.

Bu gün ise bu teknoloji oda içinde rahatlıkla hareket ettiğimiz bir ortamda cihazların şarj edilebilir noktasına gelmiştir. Kablosuz şarj için artık cihazların içine ek donanımlar değil sadece bir pad yardımıyla tüm elektrikli cihazların kablosuz özelliğine kavuşması mümkün olacak.

Perry bu teknolojinin çalışmasını ise şu şekilde açıklıyor; " Elektrik akımını ultrasonik sese dönüştüren bir teknoloji yarattık. Bu ses dalgaları hava ile karşıya iletiliyor ve karşıdaki alıcı bunu elektiriğe çeviriyor" dedi. 

Böylece bir şehir efsanesinden ileri gidemeyen kablosuz şarj teknolojisinin çok yakında taşınabilir cihazlarda kullanılabileceğini öngörebiliriz. Pil sektörü hiçbir şekilde gelişmiyor ama şarj sektörünü yeni gelişmeler ile karşımıza çıkıyor.

Bu gelişmeler için sizlerin düşüncesi nedir?