Bilim & Teknik

Kişisel Dronlar hayatımıza girmek üzere!

Bir hayal gerçek mi oluyor?


Dronlar artık hayatımızın bir parçası. Büyük şejirlerde GPS üzerinden posta ya da paket taşıma işlemleri için görevlendirilmeye başlanan dronlar genellike eğlence amaçlı kullanılıyor. Geçmişine bakarsanız dronlar askeri amaçla üretilen ürünlerdi ama navigasyon ve GPS sistemleri gibi günlük hayatı da kolaylaştırmaya başladılar.

Kişisel kullanım için dronların kullanılabilmesi ise uzun süredir gündemde olan bir şehir efsanesi. CES 2016'da tanıtılan Ehang 184 ise bu hayali gerçekleştirilmiş hali olarak karşımıza çıktı.

1454494753_ehang-184.jpg

2005 yılından beri tasarlanan ve 2013 yılında ilk uçuşunu gerçekleştiren Ehang 184 henüs satış noktasında olmasa da oldukça büyük bir gelişim gösterdi. Şirketin belirttiğine göre tüm güvenlik testleri 2018 yılında bitecek ve o tarihten sonra Ehang 184'ü gökyüzünde görebileceğiz.

Bu ürünün güvenli olup olmadığı ise halen ortadaki en büyük sorun. Bakalım önümüzdeki yıllarda işe bu araçlarla gidip gelebilecek miyiz? Aşağıdaki videodan ürünün nasıl bir uçuş deneyimi sergilediğini izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.