Bilim & Teknik

Kurbağanın midesinden yeni bir karınca türü çıktı!

Kurbağaları inceleyen bilim insanları, hayvanın midesinde yeni bir karınca türü keşfettiler.

Kurbağanın midesinden yeni bir karınca türü çıktı!

University of Rochester'da görevli olan bilim insanları, parlak turuncu renkli ve zehirli bir kurbağayı (devil frog) inceledikleri sırada hiç ummadıkları birşeyle karşılaştılar. Bilim insanları, zehirli kurbağının midesinden daha önce görülmemiş bir karınca çıkardılar.

Beyaz, siyah ve gri renkli vücudu, dikenli yapısı ve belirgin kılları ile dikkat çeken bu karınca, bilim dünyasının daha önceden keşfetmediği yeni bir türdü. Kurbağa incelemesi yaparken yeni bir karınca türü bulmalarına şaşırdıklarını belirten araştırmacılar, türe "Lenomyrmex hoelldobleri" ismini verdiler. Yeni karınca türü ismini, 80. yaşını kutlayan ve karıncalara karşı ilgi besleyen biyolog Bert Hölldobler'dan alıyor.

1475010509_screenshot2016-09-26at10.56.45am.png

Bilim insanlarının söylediğine göre bulunan karınca hakkında şimdilik çok az şey biliniyor. Bu karıncanın kurbağaya nasıl yem olduğu, nerelerde yaşadığı ve ne gibi davranışlar sergilediği hala büyük bir gizem. Tek bilinen şey yem olan karıncanın işçi sınıfından olduğu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.