Helikopter: Bu aletin oluşturacağı hava akımıyla yükselip, kalelerin savunmasını imkansız hale getireceğine inanan Da Vinci, yaptığı bu cihazın modern çağda helikopter olarak ortaya çıkacağını düşünemezdi herhalde.

Da Vinci'nin tankı: Modern dünyanın ilk kez 1.Dünya Savaşında kullanmaya başladığı tankları ilk kez planlayan Da Vİnci idi. İçindeki askerlere savunma sağlayacak olan bu aletle dışarıdaki düşmanlara, mızrak ve toplarla saldırılacaktı.

Makinalı tüfek: O dönemlerde tüfek kullanılmaktaydı, ancak doldurulması sırasındaki büyük zaman kaybı yüzünden daha çok ok kullanılıyordu. Da Vinci bir araya getirilmiş birçok tüfeğin bir arada kullanıldığında etkin olacağını düşünüyordu.

Hücum bot: Ani askeri saldırılarının vazgeçilmezi olan hücum botları da yine ilk akıl eden Da Vinci idi. Yaptığı tasarımla fazla güç kullanmadan ve hızlı hareket eden kayıklar elde edebileceğini düşünüyordu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.