Maraş depremini 3 gün önce bilen deprem bilimci sıradaki şehri söyledi! İstanbul değil! - Page 1

Şu aralar herkes büyük İstanbul depremini konuşuyor. Fakat İstanbul'dan da önce yıkılması muhtemel olan başka bir şehir var. Maraş depremini bilen o isim, sıradaki şehrin ismini açıkladı.


Bilindiği üzere 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta 2 büyük yıkıcı deprem gerçekleşti. Son verilere göre bu depremde 45 binin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Bu depremi 3 gün öncesinde haber veren deprem bilimci Frank Hoogerbeets bir anda en çok konuşulan isimlerden biri oldu.

Maraş depremini 3 gün önce bilen deprem bilimci sıradaki şehri söyledi! İstanbul değil! - Page 2

Aslına bakılırsa, Türk deprembilimciler de bu bölgede büyük bir deprem bekliyordu. Hatta Prof. Naci Görür iki yıl öncesinde bu bölgede büyük bir deprem olabileceğine dair uyarılarda bulunmuştu. Fakat Hoogerbeets’in depremin yalnızca 3 gün öncesinde bir paylaşım yapmış olması, bu ismi ön plana çıkardı.

Maraş depremini 3 gün önce bilen deprem bilimci sıradaki şehri söyledi! İstanbul değil! - Page 3

Peki Hollandalı deprem bilimcinin Kahramanmaraş’ın ardından dikkat edilmesini istediği şehir hangisi? Malum şu sıralar herkes İstanbul depremine yoğunlaşmış durumda. Fakat Hooherbeets’e göre İstanbul’dan da riskli bir şehir var.

Maraş depremini 3 gün önce bilen deprem bilimci sıradaki şehri söyledi! İstanbul değil! - Page 4

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce Prof. Naci Görür, Kahramanmaraş depreminden hemen sonra Adana’yı uyarmıştı. Bu bölgede de 7’nin üzerinde bir deprem beklediğini söyleyen Görür’ü Hollandalı deprem bilimci de onayladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.