Bilim & Teknik

Mars'a ölmeye gidiyorlar!

100 binden fazla kişinin başvuruda bulunduğu Mars yolculuğunun dönüşü yok mu?

Mars'a ölmeye gidiyorlar!

Mars yolculuğu yapmak ister miydiniz? Siz ister miydiniz bilemiyoruz ama "Mars One" örgütünün, 2023'te Mars'ta kurmayı planladığı kolonide yaşamak için şimdiye kadar 100 binden fazla kişinin başvuruda bulunduğu açıklandı.

Açıklamaya göre nisan ayından bu yana, 100 farklı ülkeden 100 binden fazla astronot adayının projeye katılmak için başvuruda bulundu. Ayrıca bu kişilerin arasında 19 ila 34 yaşlarında 11 Türk vatandaşı da bulunuyor. Eğer sizde başvurmak istiyorsanız başvuru ücreti olarak kişi başına düşen 5 dolarla 73 dolar arasındaki ücreti ödemeniz yeterli.

1376569194_mars.jpg

Seçilmeyi başaran adaylar, dörder kişilik gruplara ayrılacak ve Mars'taki yaşam koşullarına alışmaları için 8 yıllık eğitimden geçirilecek. Adaylar, elektronik araçların tamiri ve tıbbi müdahaleler konusunda da eğitim görecekler.

2023’te gerçekleşmesi beklenen yolculuk için yolcuların imza attığı en önemli koşul ise dönüşü olmayan bir yolculuğa çıkmayı kabul etmesi. Mars'a gitmeyi kabul edenler, bir daha dönmemek üzere Dünya'ya veda edebilirler.

Yorumlar
Misafir
AZRAİL MARS, DA DAHİ OLSANIZ SİZİ BULUR..RUHUNUZU KABZEDER. Buruc süresi...ey insanlar BURÇ,lara da dahi ulaşsanız eceliniz geldiğinde orada canınız alınacaktır...ayet.
Cevapla
Misafir
olur
Cevapla
Misafir
Allah yolunuzu açık etsin varınca bir kartpostal yollayın oradan :)
Cevapla
Misafir
bunlarin hepsi kobay. zaten amacta ne kadar sure yasayabilirler. orada yasanabilir bir ortam icin fedailik yapamalarini istiyorlar. zaten dikkat edin hic icine kapanik insan yoktur hepsi hayati ucuk kacik yasayanlar cilgin gibi davrananlardir
Cevapla
Misafir
Dünya varken marsta yasamak...sacmaligin daniskasi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.