Bilim & Teknik

Mars'a yolculuk hayal oldu!

Kaşif robot Merak, Mars'a yolculuğun insanlar için tehlikeli olacağını gösteren bulgulara rastladı.

Mars'a yolculuk hayal oldu!

İnsanlar Mars'a gitmek için sabırsızlanıyor ancak, bu yolculuk bir hayal olabilir. Mars'ta incelemeler yapan kaşif robot Merak, insanlar için bu yolculuğun tehlikeli olacağını gösteren bulgulara rastladı.

Merak'ın gezegenin yüzeyinde yaptığı ve dünyaya yolladığı radyasyon ölçümlerin gösterdiği verilere göre, insanların Kızıl Gezegen'e yolculukta, sağlıklarını bozacak düzeyde radyasyona maruz kalabilirler. Bu durumda 500 günlük gidiş gelişin gerçekleşeceği bu yolculuk insanlar için büyük risk teşkil ediyor.

1370014292_mars-one-brian-versteeg.jpg

Mars'ın atmosfer yapısında koruma kalkanı olmadığı için ve dış uzaydaki kozmik ışınların etkisi ile yoğun radyasyona maruz kalmamak mümkün değil. Bu durumda Mars'a yolculuk bu sorunların giderilmesine kadar hayal görünüyor.

Yorumlar
Misafir
ÖNCE BAYANLAR GİTSİN...EĞER BİŞEY OLMUYORSA,,SONRA ERKEKLER GİTSİN. MARS,A ...........>> MARS,A GİDERİZ MARSA ,,AĞAM İLE PAŞAM İLE HAYY,PAYY KADINLAR DAHA DAYANIKLIDIR. ERKEKLER HAMİLE OLSA EVDEN DIŞARI ÇIKMAZ. AMA KADINLAR HAMİLE OLUYORLAR..EVDE DURMUYORLAR. 24 SAATIN 16.INDA DIŞARIDA..BU NEDENLE İLK ÖNCE KADINLAR GİTSİN.. EĞER ÖLÜYORLARSA ERKEKLER GİTMESİN.. BÜTÜN KAHRI VE ÇİLEYİ ERKEKLER DÜNYADA ZATEN ÇEKİYOR.. DE ĞİLMİ BAYANLAR.? ÖNCE SİZ..!! ZATEN ERKEKLER KİBARDIR..BAYANLAR ÖNDEN YÜRÜSÜN..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.