Bilim & Teknik

Matrix'teki gibi kaset ile Kung Fu öğrenme gerçek oldu!

Matrix ve G.O.R.A'daki kasetle hızlı öğrenme sistemi gerçek oldu.

Matrix'teki gibi kaset ile Kung Fu öğrenme gerçek oldu!

Yıllardır bir şeyleri öğrenmek için uzun süre çabalamak gerekiyor. Dövüş sanatlarında usta olmak istiyorsak, hayatımızı buna adamamız gerekiyor. Ya da doktor olmak istiyorsak, yıllarca doktorluk üzerine eğitim almamız gerekiyor. Matrix filminde ve G.O.R.A’da da gördüğümüz sahne gerçek oldu. Bilim insanları, beyne bilgi aktarmanın yolunu buldular! 

Matrix’in ilk sahnelerinden birinde Neo'ya dövüş sanatlarını öğretmek amacıyla doğrudan beynine bu bilgiler kaydediliyordu. HRL Laboratuvarı araştırmacıları tarafından bulunan teknoloji ile küçük ölçekte bilgilerin aktarabileceği açıklandı. Bir pilotun beyninde yer alan elektrik sinyalleri, normal bir bireye aktarıldı.

Bir başlıkla pilottan alınan bilgileri başka bir başlıkla kazanan bireylerin pilot becerilerinde normal bireylere göre %33 daha iyi olduğu ortaya çıktı. Bu düşünceyle ileride herkes evinde dahi olabilecekmiş gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.