Melek köpekbalığı: 1300 metre derinlikte yaşayan melek köpekbalığı; dondurucu soğukluğa, yüksek basınca ve düşük ışık seviyesine rağmen oldukça başarılı bir avcıdır. Avlanmak için deniz tabanında pusu kuran köpekbalığı, 1,5 metreye kadar büyüyebilir.

Beyaz benekli bambu köpekbalığı: Bu tür, sadece gece avlanan ender köpekbalığı türlerinden birisidir. Elektroreseptörleri sayesinde toprağın ve taşların altındaki avını bile fark edebilen beyaz benekli bambu köpekbalığı, ortalama olarak 1 metre uzunluğa sahiptir.

Benekli wobbegong köpekbalığı: Kamufle olma konusunda usta olan benekli wobbegong köpekbalığı, wobbegong ismini alan türler arasındaki en büyük canlıdır. 3 metreye kadar büyüyebilen köpekbalığı, zamanının çocuğunu deniz tabanında dinlenerek ve avının gelmesini bekleyerek geçirir. Bu köpekbalığı türünün insanları ısırdığı da bilinmektedir.

Apolet köpekbalığı: Apolet köpekbalığı, genellikle suyun sığ olduğu, bataklık benzeri yerlerde avlanmayı tercih eder. 1 metreye kadar büyüyebilen bu tür, yüzgeçlerini ayak gibi kullanarak yürür ve nefesini tutarak su dışına çıkabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.