Dünyanın en büyükmobil teknoloji etkinliği olarak kabul edilenMobil Dünya Kongresi (MWC) dün İspanya’nın Barcelona kentinde kapılarını açtı. 27 Şubat’a kadar devam edecek etkinlikte bu yıl ‘Geleceğin teknolojisini yaratma’ teması işleniyor.

Etkinlik başlamadan tanıtımlarına başlayan şirketler geleceğin teknolojileri konusunda yeni fikirlerini ortaya koyarken, henüz dijital dünyanın nimetlerinden uzak olanları da göz ardı etmedi. MWC’de başta cep telefonu ve tabletler olmak üzere taşınabilir hemen her ürünün hesaplı versiyonları da yerlerini aldı.

Üreticiler attıkları bu adımla özellikle Asya ve Afrika’da bulunan düşük gelirli insanları kullanıcı olarak kazanmayı amaçlıyor. Hesaplamalara göre yaklaşık 3 milyar insan henüz dijital dünyanın tüm nimetleriyle tanışmamış durumda.

8.9 TRİLYON $’LIK SEKTÖR 1987 yılından beri düzenlenen etkinlik bu yıl yeni ürünlerin tanıtımının ötesinde teknoloji dünyasında özellikle son 10 yılda yaşanan hızlı değişime de ışık tutacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.