Bilim & Teknik

NASA Ay 2024 görevi için işbirliği çağrısında bulundu (video)

NASA 2024 yılında tamamlanması planlanan Ay yolculuğu ile ilgili işbirliği çağrısında bulunduğu kısa bir video yayınladı.

NASA Ay 2024 görevi için işbirliği çağrısında bulundu (video)

Mevcut ABD yönetimi , NASA nın Ay'a geri dönmesini en kısa sürede tamamlamasını istedi ve bu görevi tamamlamak için sadece beş yıl süre verdi.

NASA Ay 2024 görevi için işbirliği çağrısında bulundu (video)

NASA 2024 yılında tamamlanması planlanan görev için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak NASA'nın çalışmalarını sorunsuz sürdürebilmesi için parasını çekecek bir fonu yok. Eğer böyle bir fon olsaydı bile, ABD yönetiminin verdiği süre zarfında görevi tamamlamak için ciddi bir çaba gerektiriyor. Buna rağmen, Trump tarafından atanan NASA yöneticisi Jim Bridenstine “meydan okumayı” hevesle kabul etti. Herkes ABD'nin Ay 2024 görevi için yeterli para sağlayıp sağlamayacaklarını merak ederken, NASA işbirliği duyurusu için kısa bir video yayınladı.

Videoda 2024 Ay görevinin kesinlikle gerçekleşeceği belirtiliyor ve NASA'nın uluslararası ortaklarının işbirliği çabalarını vurgulanıyor. Bu Amerika için iyi bir şey, çünkü Amerika Birleşik Devletleri'nin başka devletlerin yardımı olmadan Ağ Geçidi'ni sağlayabilmesi mümkün değildi.

Video, NASA'nın 2024 Ay görevini gerçekleştirmesi için gereken fonları karşılama konusunda etkili olan kişilerin, bir miktar dahi olsa desteğini sağlamak üzere hazırlandı.

NASA Ay 2024 görevini kaldırabilir mi?

Kesinlikle, ancak finansman desteği gibi önemli faktörler neredeyse tamamen kontrol dışı. NASA'nın Ay 2024 görevi iptal olursa, bu büyük olasılıkla NASA'nın eksikliğinden kaynaklanmayacak. Ancak bu görev en başından beri hiç gerçekçi olmadığından fon sağlama konusunun şansa bağlı olduğu düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.