Bilim & Teknik

NASA ve Xeric'ten Ay'a inişin 50. yıl dönümüne özel saat tasarımı

İnsanoğlunun Ay’a inişinin 50. yıl dönümüne özel olarak NASA ve Xeric iş birliği ile Trappist-1 NASA Edition isimli saat modeli tasarlandı.

NASA ve Xeric'ten Ay'a inişin 50. yıl dönümüne özel saat tasarımı

NASA ve Xeric insanoğlunun Ay'a inişinin 50. yıl dönümünü için özel saat tasarımı projesinde bir araya geldi.

NASA ve Xeric'ten Ay'a inişin 50. yıldönümüne özel saat tasarımı

NASA ve Xeric  İnsanoğlunun 50 yıl önce gerçekleştirdiği Ay’a ayak basma olayı ile başlayan ve bugün hala Ay’a olan ilgi ve merakın bir göstergesi olarak özel bir saat tasarımı ortaya çıkardılar. İnsanoğlunun Ay’a ayak basma olayının 50. yıl dönümü nedeniyle tasarlanan Trappist-1 NASA Edition isimli bu özel saatin tasarımı oldukça ilgi çekici. Bu özel yıl dönümü için özel olarak NASA ve Xeric  iş birliği ile tasarlanan saat adını Dünya’dan 39 ışık yılı uzaklıktaki Trappist-1 yıldız haritasından alıyor.

Saat tasarım olarak ilgi çekmesinin yanı sıra özellikleri ile de dikkat çekiyor. Su geçirmeyen, paslanmaz çelik bir kasaya sahip olan ve Apollo 11 görevinde de kullanılan dış bükey Hesalite cama yer verilen bu özel tasarım saatte farklı tasarımlara sahip arka işlemelere yer veriliyor. Yıldızları işaret eden fosforlu zemine sahip olan saatin akrep ile yelkovanı gezegen yörünge dönüşü şeklinde tasarlanmış.  Göz alıcı bir tasarıma sahip olan bu saatte Trappist-1 yıldız haritası odağında hazırlanan kola da yer verilmiş.

Trappist-1 NASA Edition isimli özel saatin fiyatı ne kadar?

Kickstarter projesi kapsamında tasarımı gerçekleştirilen Trappist-1 NASA Edition isimli bu özel saat bağış projesi kapsamında satışa sunuluyor ve şimdiye kadar bu proje için hedeflenen 10 bin dolarlık bağışı miktarı büyük oranda aşılarak 1.6 milyon dolar seviyesine kadar yükselmiş durumda. Ürünü satın almak isteyenlerin Kickstarter isimli sitede 179 dolar bağış yapması gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.