Bilim & Teknik

NASA yaşamın sırrını çözmeye hazırlanıyor!

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, (NASA) evrende hayatın nasıl oluştuğunu ortaya çıkarabilmek amacıyla çalışmalar yapacak.

NASA yaşamın sırrını çözmeye hazırlanıyor!

Evrende hayatın nasıl oluştuğuna ışık tutabilmek için çalışmalar başlatmaya hazırlanan NASA, bu proje kapsamında 6 farklı enstitü ile ortaklık kuracak.

NASA, uzun vadede Mars yüzeyinden alınan örnekleri inceleyecek ve bu sayede astroid'lerin gezegenler arası su ve organizma taşınmasınadaki rolünü mercek altına alacak. Dünyanın uzun tarihinin uzmanların cevabını aradığı sorulara yanıt verebileceğine inanan NASA, araştırmalarını bu alanda da yoğunlaştırmayı planlıyor.

1412886804_img20141009232218.jpg

Bu proje kapsamında bazı ABD üniversitelerinde çalışan bilim insanları çeşitli araştırmalar yapacak ve NASA’nın bu projesine katkıda bulunacak. Kaliforniya Üniversitesi’nde çalışan uzmanlar, proje kapsamında okyanuslar ve atmosfer üzerine araştırmalar yapacak. Colorado Üniversitesi’nin bilim insnaları ise, gezegenlerde bulunan kaya ve benzeri maddelerin suyla etkileşime geçmesinin sonuçlarını araştıracak.

Kaynak: Ntvmsnbc

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.