Bilim & Teknik

NASA'dan gerçek olduğuna inanamayacağınız Jüpiter fotoğrafı

Nasa'nın çekmiş olduğu Jüpiter fotoğrafı, oldukça gerçek dışı gibi görünüyor.

NASA'dan gerçek olduğuna inanamayacağınız Jüpiter fotoğrafı

NASA, yıllar içinde fark etmiş oldukları harika şeylerin çarpıcı fotoğraflarını çekmeyi başardı ve nadiren ilgi çekmeyen fotoğraflar ile karşımıza çıktı. Gezegen yüzeyleri, Satürn halkaları, alan boyunca dolaşan karadelikler ve tamamen kontrol edilmemiş görüntüler mevcut. Bununla birlikte, nadiren de olsa, Nasa’nın yayınladığı bazı fotoğraflar çok gerçek dışı görünür ve ilk bakışta sahte gibi gelir. NASA'nın Juno uzay aracı tarafından yakalanan yeni bir fotoğraf bu kategoriye giriyor ve ne manzara aşağıdaki gibi:

1490959743_juno.jpg

Orijinal olarak Juno'nun "JunoCam" kamerası tarafından çekilen bu görüntü, şubat başında çekildi ve Jupiter'in yaklaşık 9,000 mil yükseklikteki fırtına bulutlarının kıvrımını gösteriyor. 

Her türlü izleme ekipmanıyla donatılmış Juno uzay gemisi, aynı zamanda pazartesi günü dördüncü "bilim yörüngesi" olan gezegene beşinci uçuşunu yaptı. Juno uzay gemisinin bir sonraki uçuşu Mayıs 2017 yılına kadar olmayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.