Bilim & Teknik

NASA’dan harika bir görüntü

1400 resimden oluşan dünya resmi görenleri şaşırtıyor

NASA’dan harika bir görüntü

Uzay araştırmaları genellikle yavaş ilerleyen ve insanların araştırmalardan uzun süre sonra haberdar oldukları bir alan. 1400 fotoğraftan oluşan insan görüntüleri tam olarak dünyayı ve kıtaları ayarlayacak şekilde oluşturulmuş.

Bu aşamada dediğim gibi insanlar uzay konusundaki bilgileri sadece kulaktan dolma biliyor ve bir çok insan, en azından merakı olmayanlar geniş bir araştırma yapmıyor. Ancak bir akıllı telefon teknolojisi kadar uzay teknolojileri de iyi bir seviyeye ulaşmış durumda.

1377520133_original-1.jpg

İlk akla NASA bunlarla mı uğraşıyor, sorusu gelebilir. Cassini uzay gemisi tarafından gelen bu görüntüler Saturn’ün uydusu tarafından 2004 yılından bu yana alınan görüntülerden oluşuyor. 19 Haziran’da dünyaya dönen uydudan toplanan görüntülerden aşağıdaki büyüleyici görüntü ortaya çıktı.

Resimler 40 ülkeden 30 eyaletten alınıyor. Görüntülerde de şaşırtmayacak bir detay göze çarpıyor. Amerika dünyanın tam merkezine alınarak resimler ayarlanmış. Yorumlarınızı bırakmayı unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.