Bilim & Teknik

NASA'dan inanmayanlara yanıt!

NASA'dan Ay'a ayak basılmadı iddialarına belgeler ile yanıt! İşte detaylar.

NASA'dan inanmayanlara yanıt!

NASA, neredeyse 50 senedir dillendirilen “ABD Ay’a ayak basmadı” komplo teorisini susturacak bir paylaşımda bulundu.

NASA, Ay’a ayak basılan tarihi uçuş Apollo 11’e ait 10 binden fazla fotoğrafı kamuoyu ile paylaştı. 16 Temmuz 1969'da Ay'a iniş yapan ilk uzay aracı Apollo 11'de astronot Neil Armstrong, Edwin Aldrin ve Michael Collins bulunuyordu.

Apollo 11'in 20 Temmuz'da Ay'ın yörüngesine girmesinin ardından astronot Neil Armstrong, Ay'a ayak basan ilk insan oldu. Apollo 11 misyonu komutanı Amstrong'u, yaklaşık 20 dakika sonra astronot Aldrin izledi ve böylelikle Ay'a ayak basan ikinci kişi oldu.

NASA'dan inanmayanlara yanıt!

Ay'a hiç gidilmediğini dile getiren insanlara inat NASA, 10 binden fazla görüntü paylaştı. Eminiz bu görüntülere de photoshop diyen insanlar çıkacaktır bir yerlerden ancak NASA'nın oturup 10 bin foto üzerinden photoshop çalışması yapacak kadar da işsiz olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

NASA tarafından paylaşılan o karelerden birkaçına yukarıdan erişebilirsiniz. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de NASA Ay'a gitti mi? gitmedi mi?

Yorumlar
Memo
Giti tabi neyin kafasndasnz
Cevapla
Hakan Türkoğlu
Bir kaç yıl oldu görüntüler paylaşılalı. Bu da kaynak: https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/
Cevapla
ömer
Hangi kimyasalı içiyorsanız çok etkili olmalı aya gidildi mi gidilmedi mi ? .
Cevapla
TechMAN
Bence o kadarda işsiz olduğunu düşünmüyorum diyosun ama o gerçektende o kadarda işsizler çünkü şuana kadar hiç bir şey başardıklarını görmedik 69 yılındaki teknolojiyle Ay a gittik diyorlar ama aradan 50 sene geçmiş hala bi Mars a gidemediler
Cevapla
Ata
Cidden aptal bir yığın var! adamlar ellerinde son teknoloji cihazlar ama daha kullanmaktan bir haber cahil sürüsüyle aynı oksijeni paylaşıyoruz ne yazık ki! Uzun yıllar abdde yaşamış biri olarak, biraz okumuş, kafası çalışan hiç kimse nasanın yalanlarına inanmıyor! nerde avam var, sürekli yarışma , lost most gibi dizi fanları var hepsi uçmuş! uzaylıyla konuşanlar bile var :)) elinizin altında internet var eccik araştırıverin gari :) linkteki videonun sonundaki baba bushun olduğu bölümü izleyin bu kadar kör kütük aptal oollmayın!! https://youtu.be/yIonflXVZa8
Cevapla
necati
çok haklısınız.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.