Ne olduğu anlaşılamayan yaratıklar! - Page 1

Yeti - Yetiler oldukça büyük kıllı beyaz yaratıklar olarak tarif ediliyor. Himalayalarda, Nepal ve Tibet'te yaşadığına inanılan bu canavar bir nevi büyükayağın beyaz versiyonu olarak da tanımlanabilir. Ancak bu yaratık da henüz mitolojik bir öğe olmaktan çıkamadı ve kanlı canlı yakalanamadı.

Ne olduğu anlaşılamayan yaratıklar! - Page 2

Loch Ness gölü canavarı - İskoçya'daki Loch Ness gölünde yaşadığına inanılan ve bir nevi göl dinozoru olduğu iddia edilen bu yaratıkla ilgi yıllardır çok sayıda araştırma yapıldı. Hayvanın varlığıyl ailgili ilk ihbar 1933 yılında yapıldı. Yılan kafalı uzun vücutlu bir canavar olduğu iddia edilen Loch Ness sakinine Nessie deniyor.

Ne olduğu anlaşılamayan yaratıklar! - Page 3

Jersey şeytanı - Tanımlanamayan gizemli hayvanlar kategorisi içnide yer alan Jersey şeytanı, ince kanatlı ve koyun başlı bir tür olarak tarif ediliyor. New Jersey'nin güneyindeki Pine Barrens'ta yaşadığına inanılıyor. New Jersey'de o kadar popüler bir yaratık ki şehrin hokey takımına da Jersey Şeytanları deniyor.

Ne olduğu anlaşılamayan yaratıklar! - Page 4

Yowie - Yowie, tuhaf biçimsiz, kertenkeleyle karınca arasında bir yaratık. Kırmızı gözlere ve yılanlardaki gibi büyük dişlere sahip.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.