Darwin Tilkisi: Ünlü bilim insanı Charles Darwin'den ismini alan bu tilki türü, yaşam alanlarının yok edilmesinden ötürü tehlikedeler.

Dev Su Samuru: Zeki ve iyi bir avcı olan dev su samuru yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvan türlerinden birisidir. Geçmişte bu hayvanları kürkü için avlayan insanlar, su samurlarının yaşadığı su kaynaklarını kurutarak canlıların nüfusunun çok büyük oranda azalmasına neden oldular.

Pangolin: Derisi ve eti için kaçan avcılar tarafından avlanan pangolinler, toplu olarak katledilen hayvanlardan birisi. Her sene 100.000 pangolinin çeşitli nedenlerden ötürü ele geçirildiği biliniyor.

Peru Siyah Örümcek Maymunu: Sadece Güney Amerika'nın bir bölümünde yaşayan Peru siyah örümcek maymunu, meyvelerle beslenen ve ağaçlanmanın olmasına katkı sağlayan hayvan türlerinden birisi. Ormanların yok edilmesi nedeniyle tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan bu canıların sayısı, geçtiğimiz 45 senede %50 azaldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.