Bilim & Teknik

Nixie adlı bu bileklik uçabiliyor! [Video]

İntel'in düzenlediği yarışmada finale yükselen Nixie adlı drone bileklik, Selfie çekim kavramına yeni bir boyut kazandıracağa benziyor.

Nixie adlı bu bileklik uçabiliyor! [Video]

Günümüzde teknolojininin akıl almaz bir hızda ilerlediğini firmaların ürettiği ürünler üzerinde görebiliyoruz. Şimdilerde hayatımıza girmeye başlayan giyilebilir teknoloji, yakın gelecekte ayrılmaz bir parçamız olacak.

Geçtiğimiz yıldan beri firmaların üzerinde çalıştığı akıllı saat, telefonunuzu şarj edebilen akıllı tişort, akıllı bileklik gibi ürünlerin çoğu üretilmiş ve piyasaya sunulmuş durumda. Ayrıca askeri ve çeşitli alanlarda kullanılmak üzere üretilen drone denemeleri şimdilerde vucüdumuza kadar indirgenmiş bulunuyor. Bu ürünlerden biride Nixie adındaki uçabilen drone bileklik!.

1412085815_img20140930165605.jpg

Intel’in Make It Wearable Challenge” isimli, giyilebilir teknoloji ürünlerinin tasarlanması için düzenlediği yarışmada Drone bileklik Nixie, finale kadar çıktı. Bu Drone bilekliği diğer finalistlerden ayıran özellik ise, komut verdiğiniz anda bileğinizden otomatik olarak havalanıp, belli bir mesafeye kadar çıktıktan sonra havadan fotoğrafınızı çekip size geri dönebiliyor.

1412085831_img20140930170404.jpg

Henüz prototip aşamasında olan cihazın tasarımında rol alan Cristoph Kohstall ve ekibi, Selfie kavramını daha ileri bir boyuta taşımayı düşünmüş olabilir.  Nixie adlı drone bilekliğin spor aktiviteleri yapan, gezmeyi ve fotoğraf çekmeyi sevenler için iyi bir yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.