Bilim & Teknik

Nokia OZO isimli sanal gerçeklik kamerasını duyurdu! Video

Nokia OZO ismini verdiği futbol topu gibi görünen sanal gerçeklik kamerasını yayınladığı video ile kamuoyuna duyurdu.

Nokia OZO isimli sanal gerçeklik kamerasını duyurdu! Video

Geçtiğimiz günlerde sizlere Nokia'nın sanal gerçeklik ürünü geliştirdiğine yönelik bilgileri paylaşmıştık. Bugün şirketten üzerinde çalıştığı ürünü ile ilgili bir video geldi.

Nokia, bir futbol topu gibi görünen ünlü Carl Zeiss optik lensleri ile donatılmış OZO isimli sanal gerçeklik kamerasını yayınladığı video ile duyurdu. Şirketin "Ozo" adı verilen 360 derece 3D video çekimi ve gerçek zamanlı 3D panoramik görüntüleme özellikliği bulunan kamerası ayrıca ses kayıt desteğine de sahip. Öte yandan Nokia, 360 derecelik sanal gerçeklik kamerasının müthiş bir çekim kalitesi sağlayacağı iddia ediyor.

1438180135_img20150729172434.jpg

Nokia Teknolojileri bölümünden "dijital medya çözümleri" ekibinin ürünü olan OZO isimli sanal gerçeklik kamerasının profesyonel fotoğraf ve video çekimleri yapanları hedeflediği belirtiliyor. OZO'nun fiyatı şimdilik bilinmesede, satışların 2015 yılının dördüncü çeyreğinde başlaması planlanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.