Bilim & Teknik

Nöron çipler Retina sensörleriyle ‘öğrenebilecek’

Yapay zeka sistemlerinde çağ atlatacak gelişme


Öğrenme sistemleri uzun yıllardır teknolojik çalışmaların her aşamasında yer alıyor. Yapay zeka çalışmalarıyla başlayan mekanik ve elektronik sistemlere öğrenme yetisinin kazandırılması konusunda binlerce, belki daha fazla bilim adamı ve öğretim görevlisi çalışıyor.

1374931219_31015johnnymnemonicwide.png

Nöromorfik iletişim geliştirilen Retina sensörleri sayesinde öğrenme işini gerçekleştirebilecek. Öğrenme politikasının tahmin edilen en yaygın kullanım alanlarından biri robotlar olacak. Kendi sistemlerine öğrenme yetisi sayesinde yenilerinin eklendiği sistemlerin kulanım ömrü uzayacak.

1374931230_23740largeretinal-implant.jpg

Henüz hayata geçirilmemiş olan sistem simülasyonlarda başarılı sonuçlar aldı. Zürih üniversitesi tarafından geliştirilen çalışma eğer bu tür sistemlere öğrenme işlevi kazandırabilirse yeni bir çağı başlatabilir.

1374931247_brainchipwide.jpg

Yorumlar
Misafir
yaw arkadas bilim kurgu gibi teknoloji nereye bu hizlabundan 20 sene once siyah beyaz televizyonlarin luks oldugu bir donem yillarca gecen zamanda teknoloji sadece siyah beyaz televizyona yeterken simdi gunler bile birbirini tutmuyor bu ne hiz beni korkutuyor artik bu hiz
Cevapla
Bundan sonrasıda yazılım..m
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.