Öğrencilere aylık maaş bağlanacak! Artık okurken para kazanacaklar! - Page 1

Çağın gereklilikleriyle doğru orantılı olarak eğitim sisteminde de değişime gidiliyor. Peki önümüzdeki dönemde bizleri neler bekliyor.


Artık bilgi ve internet çağında yaşadığımızı kabul etmemiz gerekiyor. Bu doğrultuda pek çok şey de değişmiş durumda. Öyle ki artık pek çok kişi evinden çalışma moduna geçmiş durumda. Ofis kavramı yavaş yavaş tarihe karışıyor. Nitekim eğitim alanında da çok kritik adımlar atılıyor.

Öğrencilere aylık maaş bağlanacak! Artık okurken para kazanacaklar! - Page 2

Bilindiği üzere ülkemizde 5 gün okul, 2 gün tatil şeklinde bire eğitim öğretim durumu mevcut. Fakat Avrupa’nın her ülkesinde bu şekilde bir model söz konusu değil. Dürüst olmak gerekirse, Türkiye’deki eğitim modeli, Avrupa ile kıyaslandığında hayli farklı bir görüntü çiziyor.

Öğrencilere aylık maaş bağlanacak! Artık okurken para kazanacaklar! - Page 3

Eğitim konusunda özellikle İskandinav ülkelerinin çok radikal kararlar aldıklarını biliyoruz. Kaldı ki bu ülkelerdeki eğitim seviyesi, Avrupa hatta ABD’nin bile hayli üzerinde.

Öğrencilere aylık maaş bağlanacak! Artık okurken para kazanacaklar! - Page 4

Şimdi ise Norveç’te yeni bir eğitim sistemi tartışmaya sunulmuş durumda. Bu sistemde öğrencilerin okula olan bağlılığını arttırmak adına yeni bir düzenleme yapılacak. Düzenleme kapsamında öğrencilere okula gittikleri gün kapsamında ödeme yapılacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.