Bilim & Teknik

Okullarda kar tatili sürprizi! Mart ayını kapatabiliriz!

Bu sene doğru dürüst kar yağmadığını biliyoruz. Fakat en şiddetlisi en sona saklanmış olabilir. Öyle ki okullar kar tatili ile Mart ayını kapatabilir. İşte detaylar.

Okullarda kar tatili sürprizi! Mart ayını kapatabiliriz!

Şu sıralar havalar hayli sıcak seyrediyor. Lakin bu durum Mart ayının sonlarına doğru değişebilir. Çünkü hava tahminlerine göre Mart ayının son haftasında sert bir soğuk dalgası Türkiye’ye uğrayacak. En azından son tahminler bu yönde.

Bilindiği üzere söz konusu hava tahmini olduğunda, belli bir zamanın ötesini kestirmek çok güç oluyor. Çünkü oluşan basınç sistemleri ile birlikte, beklenen hava durumu tamamen tersi bir görünüme bürünebiliyor. O yüzden de birazdan okuyacağınız tahminlerin yüzde yüz gerçekleşmesinin çok da olası olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Okullarda kar tatili sürprizi! Mart ayını kapatabiliriz!

Şu anda Türkiye’ye doğru ilerleyen bir soğuk hava dalgası var. Eğer bu soğuk hava dalgası belli basınçların etkisi altına girebilirse işler iyice karışacak. Çünkü Türkiye’nin batısındaki bazı şehirlerde sıcaklıklar 0 derecenin altına düşecek ve şiddetli kar yağışı başlayacak.

Bu kar yağışının etkisiyle birlikte İstanbul’da bile kar kalınlığı 10 cm’i bulacak. Bu da okulların belli bir süre kapanması anlamını taşıyor.

Bu yıl içerisinde havalar genel itibariyle sıcak seyretti diyebiliriz. Özellikle de geçtiğimiz yılla kıyasladığımızda yağmur bile çok az yağdı. Bu kar eğer yağarsa barajlar açısından iyi olacaktır. Lakin şunu da unutmamak gerekiyor. Son dönemde okullar çok tatil oldu. Malum deprem felaketi yüzünden tüm yurtta eğitime 2 hafta ara verildi. Dolayısıyla kar tatilinin olması öğrencilerin pek de işine gelmeyecektir.

Yorumlar
Ahmet
Kışın başından beri bu yalan haberleri yapıyorsunuz
Cevapla
Beril
Doğru kanca
Cevapla
Ayşe
Bence çocuklar hiç okula gitmesinler gerek yok 4 günede otursunlar evde bok var çünkü yerler. Nasıl Bi mantık anlayışınız var bravo size
Cevapla
Bir öğrenci
😡
cem cem
Neyin kafasını yaşıyorsunuz. Kar kar diye kış geçti. Damla yağış olmuyor ancak sizin yalan haberleriniz sağanak sağanak yağmaya devam ediyor.
Cevapla
Bir öğrenci
Benim yaşadığım yerde birkaç gün yağmur yağdı.Hem de Mart ayında.Başka haber siteleri de kara gerçek kışa hazır olun diyor.
Duru
Gelirse iyi olur barajlar dolar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.