Bilim & Teknik

Pentagon'un gizli araştırması ortaya çıktı!

Pentagon'un gizli bir UFO araştırması yürüttüğü ortaya çıktı.

Pentagon'dan gizli UFO araştırması!

2007’de başlayan ve 2012’de sona erdiği belirtilen projeden çok az sayıda yetkilinin haberi olduğu söyleniyor. Araştırmada, çok yüksek seviyede hızlı hava araçları ve uçan objeler tanımlanmaya çalışılıyor Ancak bilim insanları, bu durumların varlığının Dünya dışı canlıların varlığını işaret ettiği anlamına gelmediğini söylüyor.

İleri Uzay Tehdidi Tanımlama Programı, emekli Demokrat Senatör Harry Reid’in projesiydi. Reid, yaptığı açıklamada Bu projeyi yürüttüğüm için utanç içinde ya da üzgün değilim. Daha önce kimsenin yapmadığı bir şeyi yaptım. dedi. Programın, 22 milyon dolarlık bir maliyeti olduğu ve giderlerin yüksekliği sebebiyle sona erdirildiği açıklandı.

Program 2012’de bitmiş olsa da yetkililerin olağan dışı hava olaylarınının ve şüpheli objelerin günlük takibini sürdürdüğü belirtildi. 2017’nin ilk başlarında CIA, milyonlarca sayfalık gizli belgeyi kamunun erişimine açmıştı. Bu belgeler arasında UFO raporları da mevcuttu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.