Piramitlerin gizemi-1

Bu defa gelişen teknolojiden yardım alacak olan uzmanlar antik yapıları tarayarak yüzeyin altındaki gizemleri çözmeyi hedefiyor.
118
Piramitlerin gizemi-1 - Page 1

Bu defa gelişen teknolojiden yardım alacak olan uzmanlar antik yapıları tarayarak yüzeyin altındaki gizemleri çözmeyi hedefiyor.

218
Piramitlerin gizemi-1 - Page 2

Binlerce yıllık yapıların dalga partiküller ve termal imajların yardımıyla inceleneceğini duyuran Mısır Antik Eserler Bakanı Mamdouh Eldamaty, proje kapsamında Dashour ve Giza'daki 4 piramidin mercek altına alınacağını belirtti.

318
Piramitlerin gizemi-1 - Page 3

Araştırmayı yapan ekip adına açıklamalarda bulunan Kanada'daki Laval Üniversitesi çalışanı Matthieu Klein, söz konusu yapılarda çözülmeyi bekleyen pek çok gizem buluduğunu ve kullanacakları yöntem sayesinde ilginç bulgulara ulaşabileceklerini belirtti.

418
Piramitlerin gizemi-1 - Page 4

Mısır'daki piramitlerin nasıl ve kimler tarafından inşa edildiğine dair onlarca komplo teorisi ve iddia mevcut. Bu kadar teorinin bulunmasının altındaki en büyün neden ise dönemin teknolojisinin bu tarz bir projenin hayata geçirilmesinde yetersiz kaldığı iddiası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.