Bilim & Teknik

Qualcomm Snapdragon X16 LTE Modem ile 1 Gbps Hızlar Gerçek Olacak

Qualcomm'un yeni LTE Modemi ile VR yayınları mümkün olacak

Qualcomm Snapdragon X16 LTE Modem ile 1 Gbps Hızlar Gerçek Olacak

Qualcomm, yeni nesil modemini duyurdu. Qualcomm Snapdragon X16 isimli LTE model, firmanın 6. nesil LTE çipseti olarak önemli özellikleri de beraberinde getiriyor. 

1455287222_qualcomm-x16-lte-modem-1.jpg

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

6. nesil LTE modem çipseti olan Snapdragon X16, sahip olduğu 1 Gbps indirme hız desteği ile pazarda LTE Advanced Pro modemi olan ve Licenses Assisted Access desteği sunan ilk ürün olarak değer kazanıyor. Gigabit Class LTE hızlarına ulaşan Snapdragon X16, Cat 9 LTE cihazlarıyla ayn miktarda spektrum kullanıyor. 

Snapdragon X16 LTE modeme ek olarak, Qualcomm tarafından tanıtılan bir diğer komponent ise WTR5975 RF alıcı-vericisi oldu. Bu model, Gigabit Class TLE, LTE-U ve LAA (lisanssız 5 Ghz desteği ile birlikte) gibi teknolojileri destekleyen ilk tekli çip modeli oldu. 

Qualcomm'un tanıttığı bu teknolojilerin son kullanıcı tarafındaki getirilerinden biri de sanal gerçeklik tarafında karşımıza çıkacak. LTE ve bu teknolojilerin kullanımı sonrasında, kullanıcılar 360 derecelik videoların canlı yayınlarını mobil ağlarla gerçekleştirebilecek.  Bu sayede uzakların gerçekten yakın olması kaçınılmaz. 

Qualcomm'un yeni nesil modemi Snapdragon X16'yı ve WTR5975 RF istemcisini en iyi ihtimalle bir sonraki nesil işlemci olması beklenen Snapdragon 830 ile görebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.