Robotlar Global Robot Expo'da görücüye çıktıBu - Page 1

Global Robot Expo etkinliğinin sorumlularından Enric Forner basına yaptığı açıklamada "insanların artık robotlardan korkmadığını" vurgulayarak, "Değişim korkusu sona erdi. Biz bu teknolojiyi küreselleştirmek istiyoruz. Robotların, insanları işinden etmeyeceğini, sadece onlara yardım edeceğini tüm dünya bilmeli." dedi.

Robotlar Global Robot Expo'da görücüye çıktıBu - Page 2

Bu arada son yıllarda insanlar arasında kullanımı artan ve büyük ilgi gören "drone" çeşitleri fuarda tanıtıldı. Bir firmanın, orman yangınlarını söndürmek için kurduğu "drone filosu" ilgi çekti.

Robotlar Global Robot Expo'da görücüye çıktıBu - Page 3

Firma temsilcileri tarafından verilen bilgilerde, insansız hava araçlarının her birinin 3 bin litre su taşıma kapasitesine sahip olduğu ve 2 saat süreyle kullanılabileceği belirtildi.

Robotlar Global Robot Expo'da görücüye çıktıBu - Page 4

Diğer bir firma da, olası bir terörist saldırı veya doğal felaketlerin ardından güvenlik güçlerinin çalışmalarına yardım etmek için tasarlanmış drone'larını tanıttı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.