Samsung, Forum 2014’te en yeni ürünlerini tanıttı! - Page 1

Samsung’un en çok güvendiği ürünlerden biri olak kavisli ekranlı akıllı televizyonları etkinlikte en çok dikkat çeken ürünlerden biriydi. Kavisli ekranı sayesinde görüntü kalitesinin arttığını dile getiren Samsung AV Grup Ürün Müdürü Taner Veysel Kaya,yaptığı açıklamada sarmayalıcı özelliği sayesinde kullanıcılar izlediği filmlerin veya futbol maçlarının içindeymiş gibi kendilerini hissedebiliyor.

Samsung, Forum 2014’te en yeni ürünlerini tanıttı! - Page 2

Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Örneğin standart düzen ekranlı televizyonlarda ekranın ortasındaki mesafeyle kenarlardaki mesafe eşdeğer değildir. Ancak kavisli ekranlarda hem ekranın ortasına olan uzaklık hem de kenarlara olan uzaklık eşdeğerdir. Bu sayede kullanıcı görüntünün içindeymiş gibi kendini hissediyor.”

Samsung, Forum 2014’te en yeni ürünlerini tanıttı! - Page 3

Kavisli ekranlar için Samsung’un bazı özel algoritmalar geliştirdiğini belirten Kaya, kavisli ekranların Full HD ekranlara göre 2 kat daha fazla kontrast, Full Color teknolojisi sayesinde 7 kat renk ve 3 boyutlu gözlüğe ihtiyaç olmaksızın kullanıcıya 3D görüntü kalitesi sunduğunu kaydetti.

Samsung, Forum 2014’te en yeni ürünlerini tanıttı! - Page 4

3D televizyonlarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Kaya, tüketicilerin 3D televizyon aldığını ancak bu özelliği pek de kullanmadığını söyledi. Özellikle akıllı televizyonların ortaya çıkmasıyla 3D teknolojisinin geri planda kaldığını belirten Kaya, insan doğası gereği gözlükle ekrana fazla bakamadığını, ancak 3 boyut kalitesi sunan kavisli ekrana sahip televizyonlarla bu sorunun aşıldığını belirtti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.