Bilim & Teknik

Samsung yeni esnek bükülebilir akıllı telefonlar için patent aldı!

Samsung'un sağlam, bükülebilir esnek ekranlı cihazlar için 2014 yılında patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Samsung yeni esnek bükülebilir akıllı telefonlar için patent aldı!

ABD Patent ve Marka Ofisi(USPTO)veritabanında ortaya çıkan belgeler Güney Koreli Samsung'un bir sonraki seviye akıllı telefonlarında esnek ekran teknolojisini kullanabileceğini gösterdi. Samsung'un gelecek akıllı telefonlarda tamamen bükülebilir esnek ekranlar yer alabilir.

Samsung'un 2014'ün 2.çeyreğinde yaptığı bu patent başvurusunu, "Patenlty Mobile" web sitesi ortaya çıkardı. Şirketin rakiplerinden bir adım önde olabilmek için gösterdiği bu çaba, yeni teknolojileri denemeye her zaman istekli olduğunu ayrıca esnek ekranlı Galaxy telefonlarının ufukta olabileceği sinyalini veriyor.

1426329169_img20150314123033.jpg

Bükülebilir esnek ekranlar şimdilik deli bir fikir gibi görünse de, gelecekte bu teknolojileri sıradan birşeymiş gibi karşılamamız kaçınılmaz. Esnek ekranlar günümüzde kullanılan sert ekranlardan daha sağlam olacağından düşme ezilme gibi durumlarda mukavemeti daha iyi olacak.

Şirketin bu patent başvurusu, piyasada bu tür bir ürünün mevcut olmadığı göz önüne alındığında, patentin içeriği şu anda bilinmemekte. Ancak, bu teknolojinin akıllı telefonlarda olabileceği gibi giyilebilir cihazlarda da kullanılacağı belirtiliyor. Bunlara birçok firmanın şimdilerde üretimine başladığı akıllı bileklikleri de ekleyebiliriz.

1426329180_img20150314122920.jpg

Samsung'un aldığı bu patent potansiyeline sahip bir sürü cihaz er yada geç piyasada yerini alacak. Ancak, tüm patent başvurularında olduğu gibi bunun gerçek ürünlere adapte edilmesinin kesin garantisi yok. Yakın zamanda bu teknolojiye sahip bir cihaz için fazla umutlu olmayalım, sonuçta bu sadece bir patent.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.