Samsung’dan “Onarım Otobüsü” hamlesi

Euro 2024 Futbol Şampiyonası boyunca Almanya’da seyyar bir onarım otobüsü bozulan Samsung telefonları tamir edecek

Samsung’dan “Onarım Otobüsü” hamlesi

Samsung, Almanya'da birkaç yıl önce başlattığı "Onarım Otobüsü" hizmetini yeniden hayata geçiriyor ve bu kez ülke genelinde geniş bir kapsama alanı planlıyor. Bu ay içinde, Euro 2024 Futbol Şampiyonası maçlarının oynandığı Berlin, Münih, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg ve Köln şehirlerinde bu hizmet sunulacak. Yıl sonuna kadar ise Almanya'nın en büyük 15 şehrine (Hannover, Stuttgart, Leipzig, Dortmund, Essen, Bremen, Dresden, Nürnberg ve Duisburg dahil) yayılması hedefleniyor.

Samsung’dan “Onarım Otobüsü” hamlesi - Resim : 1

2025 yılı sonuna kadar, Samsung Onarım Otobüsü, 20.000'in üzerinde nüfusa sahip tüm Alman şehirlerine ulaşmayı planlıyor. Hizmet oldukça basit: Bu sayfa üzerinden uygun bir zaman ve adres seçerek ziyaret talep ediyorsunuz. Otobüs geldiğinde, gerekli onarımlar orijinal Samsung parçaları ile gerçekleştiriliyor. Bu onarımlar ekran ve pil değişimlerini içeriyor, ancak ekip ayrıca yazılım güncellemeleri ve veri yedekleme konularında da yardımcı oluyor. Yani daha derin telefon arızaları için Samsung merkezlerini ziyaret etmeniz gerekecek.

Eğer onarım garanti kapsamında ise sadece 20€ Premium Hizmet ücreti ödemeniz yeterli. Aksi takdirde, bu ücret ve onarım maliyeti talep ediliyor. Hizmet sadece akıllı telefonları değil, tabletleri de kapsıyor ve bazı durumlarda onarım mümkün olmayabiliyor. Ancak cihaz onarılabiliyorsa, işlem genellikle bir saat sürüyor. Futbol turnuvası boyunca çok sayıda insanın bu hizmetten faydalanıcağı düşünülüyor.

Samsung Onarım Otobüsü, kullanıcıların yerinde ve hızlı bir şekilde cihazlarını tamir ettirebilmeleri için pratik bir çözüm sunuyor. Bu mobil hizmetin başka ülkelerde de yaygınlaşması, kullanıcıların tercihi olabilir. Sizce bu mobil hizmet iyi bir fikir mi yoksa tamir merkezlerini şahsen ziyaret etmeyi mi tercih edersiniz?