Bilim & Teknik

Samsung'un 2016 Teknoloji Öngörüleri

Samsung, 2016 yılında ve sonrasında tüketicilerin hayatında değişim yaratacak teknoloji trendleriyle ilgili öngörülerini açıkladı.


Dünya'nın teknoloji devlerinden Samsung, Londra’daki Samsung Tasarım ve İnovasyon Merkezi uzmanlarından görüşlerinden yola çıkılan 2016 ve sonrası için önemli teknoloji trendleriyle ilgili öngörülerini paylaştı.

Samsung Avrupa'nın 2016 öngörüleri dijital dünyayla fiziksel dünyayı birleştiren sanal gerçeklik teknolojisinden gençleri sosyal değişmlere teşvik eden sosyal bilinç artışına kadar birçok farklı alanı kapsıyor.

Samsung'un 2016 yılı ve sonrası için teknoloji öngörülerini bu sayfadan ve sonraki sayfalara devam ederek görebilirsiniz.

Sanal Gerçeklik Teknolojisi "Fijital" Bir Dünya Yaratacak

1458662462_gear-vr.jpg

Sanal dünya ile fiziksel dünyayı birleştiren sanal gerçeklik teknolojisine oldukça önem veren Samsung'a göre sanal gerçeklik teknolojisindeki ilerlemelerin yeni bir "fijital" boyut ortaya çıkaracak.

Sanal gerçeklik gözlükleri Samsung'un tahmin ettiği gibi geçtiğimiz yıl perakende mağazalarda tüketiciyle buluşmaya başladı. Samsung'un paylaştığı bilgiye göre Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlükleri artık, insanlara hem mağazada hem de evde ürün ve deneyimlerine "sanal" olarak erişebilme seçeneğini sunuyor ve seyahat şirketlerinden seçkin otomobil üreticilerine kadar birçok işletmeye destek veriyor.

Yeni Nesil İnternet'e Dokunmak

1458662146_internet.jpg

Mobil internet hızı ve kalitesi gelecek yıl Avrupa'daki evlerde bulunan geniş bant bağlantısının yerini alacak. Samsung'a göre çevrimiçi performansta görülen artış daha önce akla gelmeyen yeni uygulama ve hizmetler için imkanlar yaratacak.

Teknoloji alanındaki inovesyon hızla devam ederken Samsung internetin insanların gözleri ve kulaklarıyla etkileşim kurmaktan öte gideceğini belirtiyor. Şirket sanal inovasyonda görülen yükselişi dokunsal internet adı verilen internetin dokunma duyumuzu da harekete geçireceğinin bir göstergesi olduğunu savunuyor.

Değişimi Tetikleyen Akıllı Evrim

1458662792_homemonitoringkit.jpg

Son yıllarda en çok vurgulanan noktalardan biri de artık akıllı evlerin yükselişe geçeceği öngörüsü. Samsung'a göre cep telefonu üzerinden evi kontrol etme imkanı sunan yeni, heyecan verici ürün ve hizmetlerin temelini oluşturduğu bazı akıllı ev teknolojileri yaygın olarak kullanılacak.

Samsung, Smart Things yelpazesinde yer alan ürünler gibi evleri izleyen, kontrol eden ve güvenliklerini sağlayan hub'lar ve uygulamalar giderek yaygınlaşacağını, ayrıca bağlantı alanındaki gelişmeler bununla da kalmayacağını öngörüyor. Samsung akıllı, internet bağlantılı inovasyon, gelecek yıllarda ilk kendi kendine çalışan otomobillerin ortaya çıkışıyla zirve yaparak evlerden otomobillere taşınacağını ve sürücüsüz otomobiller artık bilim kurgu malzemesi olmaktan çıkacağı öngörüsünü de belirtiyor.

Bilinçli Değişim İçin Büyük Beklentiler

Y kuşağı, daha bilinç odaklı bir ekonomi yaratmak için işlemlerini ve hatta ürünlerini, fikir ve ihtiyaçlarına uygun hale getiren şirketlere her gün daha fazla rağbet gösteriyor. Samsung, şirketlerin sosyal açıdan daha bilinçli markalara ilişkin bu talebe yanıt vermesine yardımcı olacak yeni ve daha akıllı işlemler ve teknolojilerin gelişeceğini öngörüyor.

Veri hızlarındaki artış ve Y kuşağının desteğiyle, çevrimiçi topluluklar toplumsal sorunların üzerine eğilmek konusunda her zamankinden de fazla etki sahibi olacak. Kitle sermayesi ve etik kampanyalar giderek daha fazla büyüyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.