Bilim & Teknik

Samsung'un SAMI platformundan vucüt sıcaklığını izleyen teknolojik hap!

Samsung'un sağlık platformu SAMI, E-Celsius birimini kullanan ve vucüt sıcaklığını izleyebilen sindirilebilir bir hap geliştirdiğini duyurdu.

Samsung'un SAMI platformundan vucüt sıcaklığını izleyen teknolojik hap!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ev elektroniği ve mobil teknolojiler alanında olduğu kadar tıp alanında da çalışmalar yapan bir şirket. Şirketin geçtiğimiz yılın Kasım ayında duyurduğu sağlık platformu SAMI ilginç bir proje ile karşımıza çıktı.

Samsung'un SAMI platformu, insan vucüdundaki anlık değişikleklerin veri alışverişini sağlayan ve insanın vucüt sıcaklığını izlemek için kablosuz bulut depolama birimi teknolojisine sahip E-Celsius (Celsius ölçeği, 1742'de İsveçli astronom Anders Celsius'un ismiyle adlandırılmış bir sıcaklık ölçme birimi) birimini kullanan hazmedilebilir elektronik hapı yayınladığı video ile duyurdu.

1432759753_img20150527232038.jpg

E-Celsius birimini kullanan hap, vücudun içinde olduğu sürece her beş saniyede bir vucüt sıcaklığı akışını takip ederek ısının belirlenen sıcaklığa ulaşması durumunda akıllı telefon, tablet ve akıllı saatler gibi giyilebilir cihazlara verileri anlık olarak bildirim şeklinde gönderebiliyor.

Aşağıda videoda bu sistemin nasıl işlediğine daha ayrıntılı olarak izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.