Bilim & Teknik

Sanal gerçeklik gözlüğü ile olimpiyat oyunları izlenebilecek

Samsung Gear VR ile 2016 Gençlik Olimpiyat Oyunları izlenebilecek.

Sanal gerçeklik gözlüğü ile olimpiyat oyunları izlenebilecek

Televizyonda spor müsabakaları her ne kadar heyecanla izlense de belki 2016 Gençlik Olimpiyat Oyunları izlenebilecek en etkileyici spor müsabakalarına tanık olacak.

Samsung'un ana sponsorlarından olduğu 2016 Gençlik Olimpiyat Oyunları Samsung'un Samsung telefonlarla çalışan sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Gear VR ile izlenebilecek.

Sanal gerçeklik teknolojisi özellikle bu yıla damga vuracak gibi duruyor. Artık hızla yayılan sanal gerçeklik teknolojisi daha tam anlamda piyasaya sürülen cihazlar olmadan neredeyse giyilebilir teknolojilerden daha trend olmak üzere. Samsung'un yapacağı bu uygulamanın sanal gerçeklik gözlüklerini daha da yaygınlaştırabileceği düşünülüyor.

1454645163_samsung-sanal-gerceklik.jpg

Öyle ki ekran başında spor müsabakaları izlerken bazen kendimizi kaptırır sanki kendimizi o spor müsabakasında gibi hissederiz. Samsung'un ilk defa atacağı bu adımla gerçek anlamda 2016 Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda hissedebileceğiz.

İlginizi Çekebilir >> 

Özellikle teknoloji severleri heyecanlandıracak bir haber olan Samsung Gear VR ile 2016 Gençlik Olimpiyat Oyunları'nın seyredilmesi birçok marka için de yeni bir kapı olacak gibi görünüyor. İlk olarak Samsung'un başlatacağı sanal gerçeklik gözlüğüyle spor müsabakası izleme olayının diğer VR teknolojilerine yoğunlaşan şirketler tarafından da atılacağı planlanıyor.

Elbette sanal gerçeklik gözlüğünde izlenebilmesi için tüm 2016 Gençlik Olimpiyat Oyunları'ndan canlı görüntü sağlamak oldukça zor olacağından Samsung ilk etapta sadece bazı görüntüleri VR'da izlenir kılabilir. Detayları hep birlikte göreceğiz.

2016 Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları 12-21 Şubat 2016 tarihleri arasında Norveç'te düzenlenecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.