Bilim & Teknik

Scribble'ın Akıllı Kalemi ile tanışın!

Akıllı mürekkep ve Akıllı kalem ile tanışın!

Scribble'ın Akıllı Kalemi ile tanışın!

Akıllı telefonlar, akıllı gözlükler, akıllı saatler, akıllı arabalar derken son dönemde hemen hemen her şeyin akıllandığına şahit oluyoruz. Scribble tarafından bir KickStarter projesi olarak başlatılan akıllı kalem teknolojisi akıllı mürekkep sistemi ile birleşerek özellikle sanatçıların, grafikerlerin ve mimarların işini oldukça kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bu sistemin çalışma mantığı oldukça basit ve mahallenizde bulunan boyacılarda bile bunu rahatlıkla görebilirsiniz. Hangi rengi almak istiyorsanız makineler sizin için özel bir karışım yapıyor ya. Bunu da lütfen öyle düşünün...

1456735082_rpyeni.jpg

Scribble'ın geliştirdiği sistemin çalışma mantığı oldukça basit ve kullanışlı. Siz kalemin arkasında bulunan renk sensörüne yapmak istediğiniz rengi okutuyorsunuz ve kalem bunu oldukça başarılı bir şekilde standart bir mürekkep olarak sunuyor. Renk geçişlerinin nasıl yapıldığını ise oldukça merak ettik zira içeride mutlaka eski renkten izler görülüyordur diye düşünüyoruz.

Bu kalemi uygun aplikasyonları ile tabletinizde de kullanabiliyorsunuz. iPad Pro ve Android desteği de bulunan akıllı kalemin mürekkepleri bittiğinde yeni kartuş takılarak kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Şu anda kalemin halen geliştirilme aşamasında olduğunu belirtelim ve ürüne 249 dolar fiyatla herkesten önce sahip olabiliyorsunuz. Ürün pazara sunulduktan sonra fiyatının 399 dolar olacağını belirtelim.

Lafı daha fazla uzatmadan bu kalemin nasıl çalıştığına yakından bakalım...          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.