Sibirya soğuğu geliyor! Okullar uzun süre kapanabilir, işte tarih! - Page 1

Uzun süredir beklenen kar yağışı nihayet başladı. Hatta Şubat ayının gerçek anlamda kışı hissettirebileceğini de söyleyebiliriz. Peki önümüzdeki süreçte bizleri nasıl bir hava bekliyor. Hava uzmanları İstanbul ve Türkiye geneli için önümüzdeki günlerdeki havayı yorumladı.

Sibirya soğuğu geliyor! Okullar uzun süre kapanabilir, işte tarih! - Page 2

Öncelikle şunu hemen belirtelim. Merakla beklenen kar yağışı nihayet geliyor. Üstelik öyle böyle bir gelme değil. Ciddi anlamda Türkiye’nin büyük bir bölümü kara teslim olacak. Hatta bazı il merkezlerinde kar kalınlığı yarım metreyi bulacak. İstanbul da bu yağıştan nasibini alacak.

Sibirya soğuğu geliyor! Okullar uzun süre kapanabilir, işte tarih! - Page 3

Önümüzdeki günlerde soğuk hava etkisini sürdürecek. Fakat 6 Şubat’a kadar kayda değer bir yağış olmayacak. Okulların açılmasıyla birlikte havalar biraz daha soğuyacak ve asıl kar yağışı o zaman başlayacak.

Sibirya soğuğu geliyor! Okullar uzun süre kapanabilir, işte tarih! - Page 4

Son raporlara göre Şubat ortasına kadar pek çok il kar altında kalmış olacak. Kar altında kalacak olan şehirler arasında İstanbul da yer alıyor. Peki bu yağış beraberinde tatili de getirecek mi?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.