Bilim & Teknik

Solar Impulse 2, Uçuşuna Kaldığı Yerden Devam Edecek

Güneş enerjisi ile dünya turu yapan Solar Impulse 2'nin serüveni devam edecek


Dünya turunu üzerinde barındırdığı güneş enerjisi panelleri ile sürdüren Solar Impulse 2'nin dünya turu 20 Nisan 2016'dan itibaren kaldığı yerden devam edecek.

1451259220_solar-impulse-2-detay.jpg

Solar Impulse 2, Uçuşuna Kaldığı Yerden Devam Edecek

9 Mart 2015 tarihinde, üzerinde yer alan 17.000 güneş enerjisi hücresi ile birlikte  Birleşik Arap Emirlikleri'nden kalkışını gerçekleştiren ve tamamen yenilenebilir enerji kaynağı kullanarak dünya turu hedefi olan Solar Impulse 2, bu süreç zarfında batarya arızaları ve zorlu hava şartları gibi engeller nedeniyle planlanan zamanlamanın biraz dışına çıkmış olsa da, dünya turuna devam ediyor.

Bu çalışma sırasında, maddi anlamda da yeterli desteği gören Solar Impulse firması, güneş enerjisi ile uçuşunu gerçekleştiren uçaklarını Hawaii'ye indirdi ve kritik bakımları başlattı. Solar Impulse firmasının sözcüsü Alexandra Gindroz , uçağın dünya turuna 20 Nisan 2016 tarihinde devam edeceğini açıklarken, planlanan rotalarda ufak tefek değişiklikler olsa bile bu projenin tamamlanacağını ifade etti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.