'Sunatolia 2' karlı yollarda da gidebiliyor - Page 1

Anadolu Güneş Takımı, eylül ayında Güney Afrika Cumhuriyeti’nde düzenlenen Sasol Solar Challenge güneş arabaları yarışında 'Sunatolia 2' adlı aracıyla dünya ikincisi olmuştu. Yarış sırasında araç, açık havanın yanı sıra kum fırtınası, sağanak yağış gibi zorlu hava şartlarıyla da mücadele ederek büyük bir başarı örneği göstermişti.

'Sunatolia 2' karlı yollarda da gidebiliyor - Page 2

Anadolu Güneş Takımı, Eskişehir’e kışın ilk karı düşer düşmez araçlarının kar testini yaptı. Birçok zorlu hava şartında başarıyla yoluna devam eden Sunatolia 2, yoğun kar yağışına rağmen takımının yüzünü kara çıkartmayarak bu zorlu testten de alnının akıyla geçti.

'Sunatolia 2' karlı yollarda da gidebiliyor - Page 3

'Sunatolia 2'nin Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü’ndeki kar testinin ardından açıklamada bulunan Anadolu Güneş Takımı’nın yeni kaptanı Tolgahan Diş, dünya ikincisi olan araçlarının kar testini yaptıklarını söyledi. Sunatolia 2'nin 4’üncü araçları olduğunu aktaran Diş, “Bu zamana kadar iki kez yurt dışı yarışına katıldık.

'Sunatolia 2' karlı yollarda da gidebiliyor - Page 4

Yurt dışı yarışlarının yanı sıra Türkiye’deki birçok yarışta da başarı elde ettik. Bildiğiniz üzere Güney Afrika’da yapılan yarışta dünya ikinciliği kazandık. Bu yarışta aracımız güneşte de, yağmurda da, kum fırtınasında da gitti. Yani Güney Afrika’daki yarışlarda aracımız ona güvenmemiz gerektiğini gösterdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.