Tek yavru T-Rex fosili satışa çıktı! - Page 1

The Guardian’ın haberine göre bilinen tek yavru T-Rex fosili satışı eBay’e verilen bir ilanla ortaya çıktı: “Muhtemelen dünyadaki tek bebek T-Rex! 4,5 metre uzunluğunda bir gövdesi ve tırtıklı dişleriyle 53 cm’lik bir kafatasına sahip! Bu T-Rex çok tehlikeli bir et yiyiciydi. Bir bebek T-Rex görmek gerçekten de nadir bir fırsat…”

Tek yavru T-Rex fosili satışa çıktı! - Page 2

68 milyon yaşında olduğu tahmin edilen iskelet ilk olarak 2013 yılında Montana’daki özel arazide keşfedildi. Sonrasında ise onu keşfeden adamın mülkiyeti haline geldi: Profesyonel bir fosil avcısı olan Alan Detrich.

Tek yavru T-Rex fosili satışa çıktı! - Page 3

Detrich, 2017 yılında fosili müzayedeye çıkarmak için sürpriz bir karar verdiğinde, fosil hala sergilendiği Kansas Üniversitesi Doğal Tarih Müzesi’nde duruyordu.

Tek yavru T-Rex fosili satışa çıktı! - Page 4

İskeletin analizi, Kuzey Amerika’da bulunan küçük Tyrannosaurların bebek olup olmadıklarına ya da Nanotyrannus’un ayrı bir sınıflandırmasına sahip olmaları gerektiği konusunda paleontolojide önemli bir tartışma yapılmasına yardımcı olabilir. Ancak bu tür bir araştırmanın, artık özel bir koleksiyona girmesi muhtemel olan bir fosille yapılması mümkün olmayabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.