Bilim & Teknik

Teknoloji devleri bu ilçemize yerleşecek!

Samsung, Oracle ve diğer teknoloji devleri Bilişim Vadisi'nde buluşuyor.

Teknoloji devleri bu ilçemize yerleşecek!

Türkiye teknoloji alanında önemli adımlar atmaya devam ediyor. Gebze’ye kurulacak olan bilişim vadisine ünlü teknoloji firmaları katılıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde kurulacak Bilişim Vadisi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Samsung, IBM, Siemens, Oracle, Turkcell, Arçelik, Akbank, Abank ve Netaş gibi teknoloji devlerinin Bilişim Vadisi’nde yer alması için görüşmeler gerçekleştirdik. Samsung, IBM, Siemens ve Oracle firmalarıyla Bilişim Vadisi’nin kuluçka merkezinde yer alması konusunda anlaşma sağlandı. Vadi 150 bin bilim insanına istihdam yaratacak” dedi.

Ayrıca Fikri Işık, 3 milyon metrekarelik alana kurulan Bilişim Vadisi’nin, ülkedeki ve dünyadaki tüm önemli firmaları bünyesine katmayı hedeflediğini söyledi. Bu vadiye yakın zamanda da Hewlett-Packard, Vakıfbank, Garanti Bankası, Kuveyt Türk, Halkbank ve doğa koleji ile toplantı yapılarak Bilişim Vadisi’nde yer almaları sağlanacak.

1410162856_3440istanbul-gebze-arasina-bilisim-vadisi-kuruluyor.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.