Apple'dan dev iPad

Apple gelecek yıl 12.9 inç'lik dev ekranlı bir iPad'le kullanıcıların karşısına çıkacak. Standart 9.7 inç'lik iPad'leri geride bırakan Apple iPad mini ile minik tablet arayanlara özel ürün yaparken, diğer yandan geniş ekran tablet isteyenlere de kayıtsız kalmak istemiyor.

Minik bilgisayar peynir ekmek gibi satıyor

Kredi kartı boyutundaki mini bilgisayar Raspberry Pi 2 milyon satış rakamını yakaladı. Raspberry Pi, 2 milyonluk satış sonrası kullanıcılarına web sayfası üzerinden teşekkür ederken, cihazın satış trendi de aydan aya artış gösterdi. Üzerinde bir adet HDMI, microSD kart ve ethernet yuvası bulunan Raspberry Pi birçok amaçla kullanılabiliyor.

Geniş ekranlı telefonlar kota düşmanı

Geniş ekranlı telefonların küçük ekranlı telefonlara kıyasla daha fazla internet kotasını tükettiği ortaya çıktı. ABD'de yapılan bir araştırmada 4.5 inç ve üstü ekranlara sahip olan akıllı telefonların daha küçük ekranlı telefonlara nazaran daha fazla internet kotası tükettiği tespit edildi. Araştırmaya göre geniş ekranlı telefonlar yüzde 44 oranında daha fazla kota harcıyor.

Yetenek Sizsiniz virüsü

Popüler sosyal ağ portalı Facebook'ta kullanıcıların hesaplarına girmeye çalışan Yetenek Sizsiniz virüsü tehlike saçıyor. Facebook kullanıcılarına özel mesaj yoluyla gelen virüs kendisini "Yetenek Sizsiniz'e Katıldım" başlığıyla gösteriyor. 'Yetenek Sizsiniz'e katıldım, tıklayın" şeklinde bir link paylaşan virüs bu şekilde kendisini tüm arkadaş listesine özel mesaj olarak göndermiş oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.