Teknoloji hakkında doğru bilinen yanlışlar 2 - Page 1

İddiaya göre Samsung 1 milyar dolar değerinde 30 kamyon dolusu bozuk parayı Apple’ın merkez üssüne gönderiyor. Apple’ın güvenliğinden geçemeyen kamyonlar ise şirketin kapısında kalıyor. Peki bu doğru mu?

Teknoloji hakkında doğru bilinen yanlışlar 2 - Page 2

Samsung’ın 20 milyar adet 5 cent ile Apple’ın kapısına dayandığı haberleri aslında tamamen asılsız. Ancak milyonlarca insan Facebook ve Twitter’da bu haberlere inandığından gerçekmiş gibi bu haberleri hızla yaydı ve bozuk para efsanesi böyle doğmuş oldu.

Teknoloji hakkında doğru bilinen yanlışlar 2 - Page 3

Marty iki yıl sonra gelecek
Geleceğe Dönüş filminde bir sahne var ki pek çok işgüzarın oyununa alet olmaktan kurtulamıyor. Filmde geleceğe giden Marty McFly aslında 21 Ekim 2015 tarihine geliyor.

Teknoloji hakkında doğru bilinen yanlışlar 2 - Page 4

Marty iki yıl sonra gelecek
Ancak bu tarihi manipüle eden birçok kişi sanki McFly’ın 2015 yerine daha öncesi bir seneye geldiğini göstermek için fotoğraf üzerinde oynuyor ve herkesi inandırıyor. Oysa McFly 1985 yılındayken 30 yıl sonrasına, yani 2015 yılına gitmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.