Teknolojide yakın zamanda neler değişti? - Page 1

Son zamanlarda Apple, Samsung gibi teknoloji devlerinin yarıştığı akıllı saat piyasası geçmiş teknolojiye göre bizi şaşırtıyor.

Teknolojide yakın zamanda neler değişti? - Page 2

Eskiden kullandığımız sadece ışığı yanan ve alarmı çalan dijital saatlere göre bugünkü saatler birçok özellik taşıyor. Öyle ki PlayStation 1'in oyunlarını oynayabileceğiniz saatler bile satılıyor.

Teknolojide yakın zamanda neler değişti? - Page 3

Bir zamanlar evlerde tüplü televizyonlarla kullanılan atarileri ve atari kasetlerini de unutmadık. Çok oynadığımız zaman adaptörü ısınan atarilerin, çalışmadığı zaman tozuna üflediğimiz atari kasetlerinin yerini ise günümüzde PlayStation'lar ve içlerindeki çipler aldı. PlayStation'larda oynanan özellikle futbol oyunları kullanıcıları adeta ekrana bağlıyor.

Teknolojide yakın zamanda neler değişti? - Page 4

Atariyi düşününce aklımıza o unutulmaz Ördek Avı oyunu da geldi. Atariye ek olarak kullanılan silahla oynanan oyunla ekranda çıkan ördekleri vurarak puan toplamaya çalışırdık.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.