GeForce FX 5800 serisi ekran kartlarıyla kullanıcılarda büyük hayal kırıklığı yaratan NVIDIA 6000 serisi ekran kartlarıyla yükselişe geçti ve rakibi ATI’yi performans / fiyat oranı yüksek ekran kartlarını üretme noktasına yönlendirdi.

Tıpkı Android işletim sisteminin Apple’ı dengelemesi gibi Mozilla Firefox da Windows işletim sistemlerinde varsayılan olarak bulunan Internet Explorer’ın pazara tam anlamıyla hakim olmasını engelledi. Çeşitli eklenti ve temalarla özelleştirilebilen Firefox Google Chrome’un yükselişini önleyebilmiş değil.

iPod serisi taşınabilir müzik çalarlarıyla müzik dinlemeyi konforlu hale getiren Apple kullanıcılara iTunes Store mağazası üzerinden parça ve albüm satın alma imkanı sağladı. iPod ailesine 2007’de katılan iPod Touch ile oyun ve uygulamalar bir taşınabilir medya oynatıcısına yüklenebilir hale getirildi.

İlk olarak Harvard Üniversitesi öğrencilerinin iletişim halinde olabilmeleri amacıyla hayata geçirilen, daha sonra diğer okulları da kapsar hale gelen Facebook 2006’da tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu. Şu anda 1 milyar seviyesinde kullanıcıya ev sahipliği yapan Facebook geçtiğimiz yıl halka arz edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.