Teröristlere göz açtırmayan yeni gözümüz Skyranger - Page 1

Arama noktalarından geçen araçlar didik didik aranırken, vatandaşların da GBT sorguları yapıldı.

Teröristlere göz açtırmayan yeni gözümüz Skyranger - Page 2

Havadan taarruz helikopterinin de katıldığı operasyonda güvenlik kuvvetleri dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey PKK yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen terör örgütü mensupları ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek amacıyla bölgedeki arama tarama çalışmalarını sürdürüyor.

Teröristlere göz açtırmayan yeni gözümüz Skyranger - Page 3

PKK'lılara ait sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemelerinin hedef alındığı operasyonda askerin gözü olarak tabir edilen Skyranger adı verilen insansız hava araçları da kullanıldı.

Teröristlere göz açtırmayan yeni gözümüz Skyranger - Page 4

SKYRANGER İLE CANLI İZLEME

Operasyonda farklı noktalarda kullanılan Skyranger'in, termal görüş özelliğiyle konvoy takip ve arazi tarama görevlerini yerine getirebilen, 300 metrelik mesafeden yüz tanıma imkanı sunan ve 50 dakika havada kalabilirken, terör faaliyetlerinde özellikle de cisimlerin ötesini, ağaçların arasındakileri görmesi mümkün oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.