Türk ordusu ve zırhlı araçları - Page 1

Türkiye'nin Savunma sanayisinde dışa bağımlılık her geçen gün düşüyor. Bugün dışa bağımlılık yüzde 90'lardan yüzde 50'lerin altına inmiş durumda. Kendi üretimimiz de olan birçok zırhlı aracımız mayından etkilenmiyor ama PKK haince saldırılarını 5 tonluk patlayıcılarla gerçekleştiriyor.

Türk ordusu ve zırhlı araçları - Page 2

Yaklaşık son 55 günde PKK'nın haince saldırıları sonrası 129 güvenlik gücümüzü şehit verdik. PKK çözüm süreci kapsamında gerek istikbarati zafiyet gerekse paralel örgütle işbirliği ile güvenlik güçlerimizin geçiş noktalarına tonlarca ağırlıktaki patlayıcıları yollara döşemiş. Şehitlerimizin ise neredeyse 90'a yakınını işte bu patlayıcılarla şehit verdik.

Türk ordusu ve zırhlı araçları - Page 3

Türkiye'de özellikle dağ bölgelerinde olduğu için askerimiz son teknoloji zırhlı araçları kullanırken polislerimiz de zırhlı araçları kullanıyor. Hatta bu araçlarımızı terörle mücadele kapsamında kendimiz üretiyoruz...

Türk ordusu ve zırhlı araçları - Page 4

Pervari'de 8, Dağlıca'da 16 ve Iğdır'da ise 13 güvenlik gücümüzü şehit verdiğimiz saldırılarda PKK önceden yola döşediği tonlarca ağırlıktaki patlayıcıları infilak ettirdi. Hatta Dağlıca'da her biri 400 kilodan oluşan 8’li "Toll Sarya" düzeneği kullanıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.