Tuzla'ya akıllara zarar proje! - Page 1

Benzersiz Bir Proje
Marina projesi hakkında bilgi veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ‘içinde marina da var’ dediği bu kapsamdaki bir projenin Tuzla'yı dünya ölçeğinde bir cazibe merkezi haline getireceğini ifade etti. Mimari yapısı ve içerisindeki fonksiyonel birimleri ile, Tuzla Marina'nın dünyanın sayılı marinaları arasında yer alacağını söyledi.

Tuzla'ya akıllara zarar proje! - Page 2

25 Milyon Ziyaretçi
Tuzla Marina'nın, sosyal alanları ve 840 yat kapasitesi ile bir cazibe ve çekim merkezi olacağını ifade eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bu proje ile Tuzla'ya yılda 25 milyon iç ve dış turizmden ziyaretçi beklediklerini dile getirdi. Başkan Yazıcı ayrıca, Tuzla Marina'nın E-5 ve raylı sistem ile entegre olacağını ve ulaşım akslarının merkezinde yer alacağını belirtti.

Tuzla'ya akıllara zarar proje! - Page 3

2 bin 500 Tuzlalı’ya İstihdam
Tuzla Marina'nın, Tuzlalılar’ın ekonomik yaşamına da büyük katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Yazıcı, Tuzla Marina projesi ile en az 2 bin 500 Tuzlalı’ya istihdam sağlanacağını söyledi.

Tuzla'ya akıllara zarar proje! - Page 4

2015'te hizmete girecek
Tuzla'ya dünya ölçeğinde bir proje kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Yazıcı projenin, her ekonomik düzeyden insanımızın faydalanacağı ve hem yerli hem yabancı ziyaretçilerin tercih edeceği fonksiyonel bir yapıya sahip olacağını ifade etti. Başkan Yazıcı, inşaat çalışmaları sürmekte olan ve ilk günden itibaren duyan herkesin büyük heyecanla beklediği projenin, 2015 yılı Mart ayı içerisinde tamamlanmasının planlandığını da söyledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.