Bilim & Teknik

Uzaya gönderilen Nexus One'dan ilk görüntüler geldi

NASA, akıllı telefonlar yardımıyla daha ucuz uydu üretimi gerçekleştirme hedefinde.

Uzaya gönderilen Nexus One'dan ilk görüntüler geldi

NASA 2009’dan bu yana sürdürdüğü çalışmalar neticesinde geçtiğimiz ay uzaya üç adet PhoneSat gönderdi. Bu görev için seçilen telefon Nexus One olurken, uydu telefonlar 2.400 km’lik mesafeden ilk görüntüleri göndermeye başladı. Dünya yörüngesine oturtulan telefonların çektiği görüntüler elbette şu aşamada henüz yeterli çözünürlüğe sahip değil ancak buradaki amaç ucuz uyduların yapımı için bir deneyin hayata geçirilmesidir.

Birçok okuyucu neden daha güçlü işlemci ve kameraya sahip bir telefon kullanılmadığı sorusunu yöneltebilir ancak yazının başında da belirttiğimiz gibi çalışmalar 2009’dan bu yana başladı ve o dönemin en iddialı telefonlarından biri de Nexus One’dı. İlerleyen dönemlerde uzaya farklı telefonların da gönderilmesine şahit olacağız. Bu sayede akıllı telefonların yeni nesil ucuz uydular için uygunluk seviyesini de görmüş olacağız.

Uzaya gönderilen Nexus One telefonlar misyonunu tamamladıktan sonra atmosfere doğru hareket edecek ve tamamen yok olacaklar.
1367736168_746257mainphonesatpictures1600full.jpg

Yorumlar
mert
iphoneeeeeeeeeeereeee
Cevapla
remky
gakko olsaydi xperia z gonderirdi:)
Cevapla
Misafir
neden apple gondermemisler acaba ayfon'cular cevap: ))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.