Bu projenin start almasından 6 yıl sonra Dr. Jerry R. Ehman, hakkında onlarca teorinin ortaya atıldığı sinyalleri saptadı ve bu haber bilim dünyasının en büyük gizemlerinden birisi olarak tarihe geçti.

Uzaydan gelen sinaylleri incelemeye başlayan Dr. Ehman önündeki veriler içerisindeki "6EQUJ5" karakterlerini daire içine alıp hemen yanına da "Wow!" Notunu düştü. Bu not ilerleyen günlerde sinyallerin adı oldu.

Dr. Jerry R. Ehman tarafından keşfedilen ve sadece 72 saniye süren sinyalin kaynağını saptamak için bir süredir araştırmalarını sürdüren St Petersburg College'de çalışan bilim insanları, bu sinyalin kaynağının pek çok komplo teorisine konu olan uzaylı bir medeniyete ait olduğu iddiasını çürütecek sonuçları yayınladı.

Ekip adına açıklamalarda bulunan Profesör Antonio Paris, bu keşiften bir gün önce dünyaya yakın bir noktadan geçen iki asteroidi mercek altına aldıklarını ve sinyallerin bu cisimlerden geldiğini belirtti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.