Modemi duvar arkasına yerleştirmek
En güzeli, modeminizi, interneti kullandığınız alana olabildiğince yakın ve mümkünse plastik, ahşap eşyaların üzerine yerleştirmektir ve çevresinde engel oluşturabilecek kalın, metal, beton unsurlar bulunmamasına dikkat etmektir.

Kullanım kılavuzunu çöpe atmak
Eğer ileride başınızın çok ama çok ağrımasını istiyorsanız, bir modem satın alıp da modemi kurduktan sonra kullanım kılavuzu kitapçığını çöpe atın. Böylece bir sene sonra modemi resetlemek zorunda kalırsanız fabrika ayarı şifreyi bulamayıp modemin kullanıcı ara yüzüne giremez ve elbette internete de ulaşamadığınız için bilen/anlayan birini bulana kadar internetsiz kalırsınız.

Kullanım kılavuzunu çöpe atmak
Kılavuzu dikkatlice saklarsanız, ileride ihtiyacınız olduğunda modemin ara yüzüne giriş adresini, ayarların detaylarını, ihtiyacınız olan farklı bağlantı ve şifreleme yöntemleri için açıklamaları kolayca bulup müdahale edebilirsiniz.

Ağınıza isim vermeyi unutmak
25 daireli bir apartmanda oturduğunuzu düşünün. Veya apartmanınızda sadece 4-5 daire olabilir ama komşu apartmanlarda da bir çok daire olduğunu unutmayın. Eğer ağınıza özel bir isim vermezseniz, kendi kablosuz ağınızı bulmanız oldukça uzun zaman alabilir zira diğer dairelerde de mutlaka ağına özel isim vermeyi unutmuş birileri olacaktır ve kablosuz ağ listesinde bir anda birden fazla modem isimli ağ belirecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.