Windows 8.1hakkında herşey - Page 1

Modern Windows 8 arayüzünde de aynı şekilde köşeleri kullanmak, bir uygulamayı kenara sürüklemek, kapatmak, arkaya atmak gibi birçok noktada dokunmak gerekli. Fare ile bu tarz özellikleri ve kullanmak, modern arayüzü deneyimlemek çok güç olabilir.

Windows 8.1hakkında herşey - Page 2

Windows 8’de karşımıza çıkan en büyük yeniliğin ‘bilgisayarın açılışının kat kat daha hızlanmış olması’ diyen Şamlıoğu, “Windows 8’in performansı diğer Windows sürümlerine göre daha da artırılmış ve donanım uyumluluğu maksimum seviyeye çıkmış durumda. Kolay kolay yeni bir cihaz için ‘Driver’ yüklemek zorunda kalmıyorsunuz. Erişilebilirlik daha kolay ve bulut depolama sistemleri ile cep telefonunuz ve tabletiniz için senkronize çalışabiliyorsunuz” açıklamasında bulundu.

Windows 8.1hakkında herşey - Page 3

Kolaylıkları; sadece driver yükleme, performans artışı ile de sınırlı değil. Windows 8 tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, mobil platformlar üzerinden senkronize olabilen, daha hızlı ve daha kolay bir işletim sistemi olması.

Windows 8.1hakkında herşey - Page 4

Zorluk olarak da tek sorun, piyasanın henüz dokunmatik cihazlarla domino edilmemiş olması. Halen daha tabletlerle tanışmamış birçok tüketici var. Teknoloji hızla gelişiyor ve bir süre sonra çevremizdeki tüm ekranlar dokunmatik bir hale gelecek. O zaman insanlar, başlat menüsünü kullanmayı akıllarından geçirmeyecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.